גוגל לעסק שלי - כלי לקידום אורגני

גוגל לעסק שלי

מה זה גוגל לעסק שלי?

בעידן הדיגיטלי של היום, הצלחה עסקית תלויה בנוכחות אינטרנטית חזקה. דף פרופיל לניהול העסק של גוגל  "Google My Business" (בשמו הקודם "גוגל לעסק שלי"),  הוא אחד הכלים המרכזיים שמציעה גוגל לבעלי עסקים. כלי חינמי ועוצמתי זה, מאפשר יצירה וניהול של פרופיל עסקי מפורט, מה שתורם לשיפור החשיפה במנועי החיפוש של גוגל ובמפות גוגל.

יתרונות עיקריים של פרופיל עסקי בגוגל:

 1. נראות מוגברת במנועי חיפוש: דף עסקי בגוגל משפר את הסיכויים להופיע בתוצאות החיפוש המקומיות ובמפות גוגל, כך שהלקוחות הפוטנציאליים יוכלו למצוא את העסק שלך בקלות.
 2. מידע עדכני: דף העסק מאפשר לעדכן מידע חשוב כמו שעות פתיחה, כתובת, מספר טלפון, ותיאור העסק. בנוסף, ניתן להעלות תמונות וסרטונים שמציגים את העסק והשירותים שהוא מציע.
 3. חיזוק הקשר עם הלקוחות: הדף מאפשר ללקוחות להשאיר ביקורות ודירוגים, ואתם כבעלי העסק יכולים להגיב להם. זהו כלי חשוב לבניית אמון ושיפור הקשר עם הלקוחות.
 4. תובנות ונתונים: הכלי מספק נתונים סטטיסטיים ותובנות על האופן שבו הלקוחות מוצאים את העסק שלכם ומתקשרים איתו, כולל כמה אנשים ראו את הדף, לחצו על הקישור לאתר או ביקשו הנחיות הגעה.
 5. קידום מבצעים ואירועים: ניתן להוסיף פוסטים לדף העסקי כדי לקדם מבצעים מיוחדים, אירועים, או חדשות חשובות. כך ניתן לשמור על קשר עם הלקוחות ולעדכן אותם באופן שוטף.

יחד עם היתרונות הרבים של גוגל לעסק שלי, חשוב לשם לב לחיסרון אפשרי, שיש לשים עליו את הדעת ולעקוב אחריו בקביעות. לעיתים ישנן ביקורות שליליות העלולות לפגוע בתדמית העסק. חשוב מאד להגיב עליהן בדרך מכבדת ומקצועית ולנטרל מלחמות אגו.
כדוגמה לכך, גוגל חסמה את פרסום הביקורות בדף עסקי של גוגל, של עסקים ישראלים, החל מתחילת מלחמת ה-7 באוקטובר. הסיבה הברורה היא למנוע פגיעה בדירוג ושיימינג של העסקים הישראלים.

גוגל לעסק שלי - מבט אדמין

מאפיינים עיקריים של גוגל לעסק שלי:

דף עסקי בגוגל מכיל מספר מרכיבים שעוזרים בהנגשת המידע של העסק לגולשים וללקוחות:

 1. פרטי קשר

  • כתובת פיזית: המיקום של העסק כפי שמופיע במפות גוגל.
  • שעות פתיחה: שעות הפעילות של העסק, כולל שעות מיוחדות או זמני חגים.
  • מספר טלפון: ליצירת קשר ישיר עם העסק.
  • אתר אינטרנט: קישור לאתר הרשמי של העסק.
 2. תמונות וסרטונים

  • עסקים יכולים להוסיף תמונות של המוצרים, השירותים, המשרד או כל אלמנט ויזואלי אחר שמייצג את העסק.
  • סרטונים קצרים שמציגים את העסק או השירותים המוצעים.
 3. ביקורות והמלצות

  • לקוחות יכולים להשאיר ביקורות והמלצות על העסק, מה שיכול לשפר את אמינותו ולמשוך לקוחות נוספים.
  • העסק יכול להגיב לביקורות, מה שמאפשר תקשורת ישירה עם הלקוחות ושיפור השירות.
 4. מידע כללי ותיאור העסק

  • תיאור קצר של העסק, השירותים ו/או המוצרים המוצעים.
  • קטגוריות שמאפשרות ללקוחות למצוא את העסק בקלות בעת חיפוש.
 5. סטטיסטיקות ותובנות

  • כלים לניתוח פעילות המשתמשים: כמה אנשים ראו את הדף, לחצו על הקישורים, צפו בתמונות ועוד.

גוגל לעסק שלי שרון פל - מבט גולש

כיצד להקים דף עסקי בגוגל?

תהליך יצירת הדף הוא פשוט ומהיר, אך רצוי להכין מראש את המידע והתכנים שיופיעו בפרופיל. לפניכם שלבי יצירת הדף והדגשים שיש לקחת בחשבון:

 1. הכנת המידע מראש

  לפני שמתחילים בתהליך, רצוי להכין את כל המידע הנדרש. חשוב לוודא שכל הפרטים כמו שם העסק, כתובת, מספר טלפון, שעות פעילות וכתובת האתר הם נכונים ומעודכנים. בנוסף, הכינו תמונות איכותיות של העסק, הלוגו, ותיאור קצר ומושך שיתאר את פעילות העסק והשירותים שהוא מציע.

 2. התחברות לגוגל לעסק שלי

  יש להיכנס לאתר Google My Business ולהתחבר עם חשבון הגוגל שלכם. אם אין לכם חשבון, תוכלו ליצור אחד.

 3. הוספת העסק

  מלאו את פרטי העסק כמו שם, כתובת, קטגוריה, ושעות פתיחה. חשוב למלא את הפרטים במדויק כדי להבטיח שהלקוחות יוכלו למצוא את המידע הנכון.

 4. אימות המידע

  גוגל דורשת אימות של המידע כדי להבטיח את אמינותו. תהליך זה כולל שליחת קוד אימות בדואר לכתובת העסק, או אפשרות לאימות מהיר יותר באמצעות טלפון או אימייל.

 5. הוספת תכנים והשלמת הפרופיל העסקי

  לאחר האימות, יש להוסיף את כל התכנים הנוספים כגון תמונות, סרטונים, ופוסטים על מבצעים ואירועים. דגש חשוב הוא על שימוש בתמונות איכותיות ואותנטיות, שיציגו את העסק בצורה המחמיאה ביותר.

 6. ניהול ועדכון שוטפים

  רצוי לעדכן את המידע בפרופיל באופן שוטף. זה כולל שינוי שעות הפעילות בחגים, הוספת מוצרים ושירותים חדשים, והעלאת תמונות ופוסטים באופן רציף. חשוב מאד להגיב לביקורות, חיוביות ושליליות כאחד, הן חלק חשוב מניהול הדף, ויש לבצע אותן בצורה מקצועית ומהירה.

דף פרופיל לניהול העסק של גוגל מציע יתרונות משמעותיים לקידום העסק ולהגברת הנראות הדיגיטלית. הכלי מאפשר להציג מידע מקיף ועדכני, למשוך לקוחות פוטנציאליים ולהגיב לביקורות. הפרופיל העסקי מסייע להרחיב ולייצב את המוניטין של העסק ולהגביר את האמינות שלו באמצעות ביקורות ועדכונים שוטפים, עם זאת, ניהול הדף דורש מחויבות וזמן. על ידי השקעה בניהול איכותי ובמענה מקצועי לביקורות, ניתן להבטיח שהעסק יפיק את המירב מהכלי החשוב הזה.

רוצה לפתוח פרופיל עסקי בגוגל?

ניתן להיכנס לעמוד היצירה של גוגל. או ליצור איתי קשר שאפתח עבורך.

 

לקריאה על 4 כלים חינמיים נוספים לקידום אורגני מזמינה אתכם להיכנס למאמר על 5 דרכים לקדם את האתר שלך בחינם

מה דעתך על המאמר?
אשמח לתגובות :-) כאן למטה ⇓

כתיבת תגובה

הגיע הזמן שלעסק שלך
גם יהיה אתר?

בואו נדבר