5 דרכים לקידום האתר שלך בחינם

 5 דרכים לקדם את האתר שלך בחינם

לפני מספר חודשים העברתי הדרכה קצרה ובה פירטתי מספר דרכים לקידום האתר בחינם ובכלל להעלאת הנוכחות העסקית ברחבי האינטרנט. לפני מספר ימים אחד המשתתפים בהדרכה חזר אליי וביקש הסבר על אחת מהן. מפה לשם כבר כתבתי פירוט על 5 מהן.

5 דרכים לקידום האתר בחינם

מזל טוב יש לך אתר חדש! וכולם צריכים לדעת שהוא כאן!

יש חשיבות גדולה בהפצת הקישור לאתר שלך בהגברת הנראות והתפוצה של האתר לקהל יעד רחב. בהפצת הקישור לאתר בערוצים השונים, התנועה לאתר תגדל וגולשים חדשים ייחשפו למסרים שלך. הכנסת קישורים למקורות חיצוניים תתרום גם לדירוג טוב יותר במנועי החיפוש (SEO). הפצת הקישור לאתר תסייע בביסוס הנוכחות האינטרנטית ותוסיף לבניית האמינות והמוניטין של העסק.

במאמר זה אסקור חמש דרכים לשתף את העולם עם האתר החדש שלך ללא תשלום.

דף פרופיל לניהול העסק של גוגל

דף עסקי בגוגל או בשמו המקורי "Google My Business" (גוגל לעסק שלי) הוא כלי חינמי של גוגל בו ניתן לנהל את הנוכחות האינטרנטית של עסקים, חברות וארגונים. הכלי מאפשר לעסק להופיע במפות של גוגל (google maps) ומופיע כאופציה ראשונה בחיפוש במנוע החיפוש של גוגל.

ביצירת הפרופיל ניתן לשלב קישורים לאתר ולרשתות החברתיות, תמונות, שירותים, מוצרים וגם ביקורות. (בעקבות המלחמה, גוגל חסמה את האפשרות של מתן ביקורות לפרופילים ישראלים, כדי למנוע שיימינג).

דף פרופיל לניהול העסק של גוגל שרון פל

הוספת קישור לאתר בחתימת המייל

אחד הכלים הכי פשוטים ונפוצים להפצת הקישור לאתר החדש שלנו היא באמצעות חתימה במייל.

חתימה במייל היא טקסט קבוע ולפעמים גם תמונה שמתווספים באופן אוטומטי לסוף כל הודעת דוא"ל שנשלחת. החתימה יכולה לשמש ככרטיס ביקור דיגיטלי וכוללת מידע "שיווקי" על השולח ועל העסק או החברה להם הוא משתייך.
ניתן להוסיף למידע זה, את שם החברה, פרטי יצירת קשר (כגון קישור לאתר, מספר טלפון, כתובת העסק ועוד). רבים מוסיפים לחתימה גם את הלוגו של העסק. החתימה במייל מעניקה לדוא"ל מראה מקצועי, מקלה על הנמענים ליצור קשר עם השולח ומספקת מידע חיוני בצורה נוחה וזמינה.

למעשה, כל אדם שייפתח את המייל שאנו שולחים כחלק אינטגרלי מהעבודה שלנו, יהיה חשוף לקישור שיצורף כחלק מפרטי ההתקשרות איתנו.

פעולת הגדרת החתימה עם הקישור לאתר מאד פשוטה וידידותית. העדכון מתבצע דרך ההגדרות של המייל >> לשונית כללי >>   חתימה >>  עדכון החתימה >> שמירת שינויים

 5 דרכים לקדם את האתר שלך בחינם - חתימה במייל

דף עסקי בוואטסאפ

אחת הדרכים הטובות ביותר לשיווק היום היא באמצעות אפליקציית וואטסאפ (מבית מטא). ומביני עניין יודעים שאם כבר וואטסאפ, האפליקציה הטובה ביותר לעסקים היא וואטסאפ ביזנס (WhatsApp business).

האפליקציה הזו נותנת לעסקים פיצ'רים שונים ייחודיים המאפשרים לבעלי עסקים חיים קלים יותר. החל מתגובות אוטומטיות ועד פתיחת דף עסקי ובו מידע על העסק.

הדף העסקי מכיל כלים היכולים לשפר את האינטראקציה ומאפשר ניהול תקשורת יעילה, מקצועית ונגישה יותר עם הלקוחות.
בדף העסקי ניתן לשלב תמונות, מוצרים ושירותים של העסק, קישורים לרשתות חברתיות אחרות וכמובן קישור לאתר. כך בכל פעם שלקוח פוטנציאלי נכנס לאיש הקשר הוא יכול לקבל מידע רחב ועדכני על העסק שלו.

 

5 דרכים לקדם את האתר שלך בחינם - דף עסקי בוואטספ

דף עסקי ברשתות החברתיות

הדרך הכי קלה לספר על האתר שלך, היא לצרף קישור לדפים העסקיים ברשתות החברתיות השונות, כמו פייסבוק, יוטיוב, לינקדאין, טוויטר, פינטרסט וכו'.

בכל אחת מהרשתות האלה יש סעיף מיוחד שמוקדש לקישור לאתר שלכם או לדף אינטרנטי כלשהו. כשיחפשו את שמך ברשת החברתית, הקישור לאתר יופיע כחלק מהפיד.

5 דרכים לקדם את האתר שלך בחינם - דף עסקי פייסבוק

5 דרכים לקדם את האתר שלך בחינם - דף עסקי לינקדאין 

הוספת קישור לפורטל עסקי

פורטל הוא אתר אינטרנט המספק גישה לריכוז מגוון של מקורות מידע, כלים ושירותים בתחומים שונים. הפורטל יכול להיות כללי ולתת מידע לכלל הציבור או ייעודי לתחום מסוים כמו נותני שירות, עורכי דין, וטרינרים וכו'. פתיחת כרטיס עסק בפורטל מסוג השירותים שהעסק שלך מעניק, יביא גם לתפוצה גדולה יותר של המותג וגם להפצת הקישור לאתר שלך.

חלק מהפורטלים דורשים תשלום עבור פתיחת כרטיס עסק באתר שלהם, ולכן יש לבדוק את תנאי התקנון לפני פתיחתו.

פורטלים כלליים מוכרים שאינם דורשים תשלום עבור השירות הבסיסי של פתיחת כרטיס עסק: easy ו- bizmakebiz. (מכירים עוד – ספרו לי ואוסיף).

5 דרכים לקדם את האתר שלך בחינם - פורטל איזי

5 דרכים לקדם את האתר שלך בחינם - פורטל bizmakebiz

במאמר זה סקרתי 5 דרכים לקידום האתר בחינם. כל אחת מהדרכים הללו יכולה לשמש ניתן להשתמש בכל אחת מהדרכים בנפרד או בכולן יחדיו ולהביא להפצה וקידום הנוכחות העסקית שלך ברחבי העולם הדיגיטלי.
5 הדרכים שסקרתי במאמר הן חינמיות, אבל לעיתים המערכות יציעו גם פיצ'ר כזה או אחר בתשלום ולכן לפני הקליק על הכפתור, רצוי לקרוא את כל התנאים.

 

מה דעתך על המאמר?
אשמח לתגובות :-) כאן למטה ⇓

כתיבת תגובה

הגיע הזמן שלעסק שלך
גם יהיה אתר?

בואו נדבר